Повернутися до звичайного режиму
Підписатися на RSS

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ

Кaфeдра дизaйну ДФ Університету “Україна” була заснована у 2001 році. Саме в цей час з`явилася потреба в дизaйнерах та спеціалістах із реклами. Це було викликано прискореним процесом створення в Україні дворівневої рекламно-дизaйнерської системи, в якій поряд із державними розгорнули власну діяльність приватні агенції та фірми рекламного і рекламно-дизaйнерського напрямку. Дизaйн (у контексті реклами) – це самостійний вид професійної діяльності, встановлений у галузі професійних інтересів двох індустрій: дизaйну і реклами. Це повністю відповідає прискореному процесу створення в Україні дворівневої рекламно-дизaйнерської системи, яка, з одного боку, характеризується рекламною спрямованістю роботи з клієнтами по розповсюдженню їхніх товарів та послуг, а з другого боку – дизaйнерським ухилом діяльності як пристосованої до розробки самих товарів та послуг, так і до їхнього рекламування.

/Files/images/dez.jpgПоложій Володимир Степанович - завідувач кaфeдри, заслужений архітектор України, почесний архітектор Росії

Загальний стаж роботи – 44 роки, з них 10 – нaуковий педагогічний стаж.

За 44 роки творчої діяльності в м. Дніпропетровську, області, Україні та за її межами за проектами В.С. Положія споруджено понад 100 монументальних об’єктів, і Союз архітекторів підкреслює, що вперше на Дніпропетровщині присвоєне почесне звання Заслуженого архітектора України не за проектування та будівництво громадських споруд, а за монументальні об’єкти, що виконані на високому професійному та архітектурно-художньому рівні і є гордістю архітектурної школи Дніпропетровщини.

В.С. Положій є Членом Національної спілки архітекторів України з 1974 року.

З 1998 р. – Член художньої ради міста.

З 2000 р. – Член правління фонду культури Дніпропетровської області.

Основні творчі відзнаки:

 1. Диплом другого ступеня за дипломну роботу-проект «Критий каток для балету на льоду», виконану в 1968 році в Київському державному художньому інституті.
 2. Почесна грамота Дніпропетровського ордена Трудового Червоного Прапора медичного інституту за участь у спорудженні пам’ятника вихованцям інституту – співробітникам та студентам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
 3. Грамота виконкому Дніпропетровської міської Ради народних депутатів за великий внесок у розвиток монументальної пропаганди в місті та досягнуті успіхи в естетичному вихованні трудящих на кращих зразках мистецтва архітектури.
 4. Звання «Лауреата «Літературної газети» за перемогу у всесоюзному конкурсі на кращий проект пам’ятника матері в с. Бровахи Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.
 5. та багато-багато інших.

За останні роки були створенні такі монументальні об’єкти:

 1. Пам’ятник першому Почесному громадянину міста О.М. Полю. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 2002 р. (бронза,граніт)
 2. Меморіальна дошка відомому хірургу, заслуженому діячу науки України професору Чухрієнку Д.П. на фасаді будинку Дніпропетровської медичної академії, вул.Дзержинського, 2003 р (бронза, граніт)
 3. Меморіальна дошка відомому українському письменнику Василю Чапленку, Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 2005 р. (бронза, граніт)
 4. Пам’ятник відомому воротарю футбольного клубу «Дніпро» та московського ЦСК Сергію Перхуну біля центрального входу Дніпропетровського інституту фізкультури та спорту, вул. Набережна Перемоги, 2005 р.

На кaфeдрі плідно працює

Заслужений художник України – Козулін Мусій Якович, учасник 78 республіканських та міжнародних виставок «Пан-Україна», «Земля обетованная», «Різдво Христове», «Акварель», «Фізкультура і спорт» та інші. Персональні виставки: м. Дніпропетровськ (1963, 1989), м. Київ (1989), м. Москва (1991), автор численних творчих робіт у галузі живопису та графіки, які знаходяться в музеях СНД та зарубіжжя. У своїй творчості звертається до жанрів портрету, пейзажу, натюрморту, працює в царині живопису та графіки. Багато його творів отримали визнання художньої критики і громадськості, деякі були придбані Міністерствами культури України та Росії.

У 2003 році Дніпропетровська організація Національної Спілки художників України видала персональний альбом – каталог «Живопис і графіка Михайла Козуліна». Декілька термінів був членом правління ДО НСХУ, головою живописної секції, делегат двох з’їздів художників України.

Свій багатий творчий потенціал передає молодим викладачам як педагог - наставник, проводить майстер - класи для студeнтів.

Сумлінно працюють викладачі:

Борзов Сергій Олексійович, кандидат технічних нaук, доцент (викладає дисципліни – графічний дизaйн, комп’ютерна графіка);

Автор художнього альбому «Українська кераміка» Ткач Дмитро Іванович, кандидат технічних нaук, професор (викладає дисципліни – шрифт, інженерна графіка, нарисна геометрія);

Безугла Марина Григорівна, старший викладач кaфeдри (викладає дисципліни – живопис, рисунок , композиція). Учасник міжнародних виставок: м. Дніпродзержинськ (1979), Приморський край (1985), м. Алмати (Казахстан) (1998);

Жиріков Віктор Федорович, старший викладач кaфeдри (викладає дисципліни – проектування, конструювання обладнання інтер’єрів, ергономіка);

Сідоров Сергій Володимирович, старший викладач кaфeдри (викладає дисципліни – комплексне проектування, кольорознавство, основи методики дизайну);

Янковська Лариса Євгенівна, старший викладач кaфeдри (викладає дисципліни – проектування, формоутворення, макетування);

Кулагіна Тамара Анатоліївна, старший викладач кaфeдри (викладає дисципліни – типи будинків та архітектурних споруд, матеріалознавство);

Слабка Людмила Андріївна, старший викладач кaфeдри (викладає дисципліни – декоративно-прикладне мистецтво, ергономіка, конструювання обладнання інтер’єрів).

Наскрізною нaуковою темою кaфeдри, над якою працюють як викладачі, так і студeнти, є «Проблеми формоутворення в дизaйні». Ця тема розкривається у нaуково-творчих завданнях із провідних дисциплін спеціальності, є частиною нaуково-методичної роботи професорсько-викладацького складу кaфeдри. Доценти кaфeдри, кандидати нaук – технічних, архітектурних, заслужені художники України, старші викладачі кaфeдри є авторами оригінальних творчих проектів, завдань для самостійної роботи студeнтів. Вони вміло комбінують нaуку і творчість, про що розповідають їх власні персональні виставки, публікації, результати участі випускних робіт студeнтів у конкурсах дипломних робіт.

Викладачами кaфeдри було проведено:

 • Фестиваль “Зелений турист” (Дніпропетровська обл., с. Петриківка, 2007),
 • обласну персональну виставку (Дніпропетровськ, 2007) – заслужений художник України, доцент кaфeдри дизaйну Козулін М.Я.,
 • міську персональну виставку (Дніпропетровськ, 2010) – заслужений архітектор України Положій В.С.

Наскрізна тематика кaфeдри проходить апробацію на конференціях різних рангів. Так, викладачі кaфeдри у 2007 році стали учасниками: Міжнародної конференції з прикладної геометрії та інженерної графіки у м. Харкові, Міжнародної конференції з проблем дизaйну в м. Дніпропетровську (ІБФО ПДАБА) (канд. техн. нaук, доцент кaфeдри Ткач Д.І., ст. викладач кaфeдри Янковська Л.Є.).

Здібні студенти активно залучаються до роботи Студентського наукового товариства (СНТ), беруть участь у конференціях, творчих конкурсах різних рівнів, мають наукові публікації. Так, у жовтні 2007 р. на конкурс студентських наукових робіт за тематикою VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі» (м. Київ) було представлено тези випускної (дипломної) роботи студента ІV курсу ДФ ВМУРоЛ «Україна» Ільїна А. «Використання сучасних і природних матеріалів дизайнерського рішення інтер’єру». У 2008 р. випускники Шпак Я. та Петроченко Т. представили свої випускні проекти на ХVІІ огляді-конкурсі дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей вищих навчальних закладів України. Результатом стали дипломи ІІІ і ІІ ступеню відповідно. У 2009 р. студенти спеціальності «Дизайн» (Ігнатенко І. Ю., Пугач О. О., Читая О. І., Ракова Т. О.) представили свої творчі розробки на V Міжнародному форумі «Дизайн-освіта 2009». У 2011 р. творчу роботу на тему «Використання прогресивних декоративних технологій для окремих фрагментів інтер’єру житлових приміщень та для декорування інтер’єрів» (Янтенко К., Курбатова Н.) було подано на конкурс студентських наукових робіт за тематикою УІІІ Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих вчених: «Молодь: освіта, наука, духовність».

Проблеми формоутворення в дизайні є основною тематикою студентського наукового гуртка «Авангард» і творчих випускних проектів студентів.

Силами викладачів кафедри щорічно проводиться науково-практична студентсько-викладацька конференція «Особливості розвитку і викладання сучасного дизайну».

Для практичного засвоєння дисциплін в університеті планується створення спеціалізованих художньо-промислових майстерень.

Кiлькiсть переглядiв: 378

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.